STATUT PRZEDSZKOLA - Pobierz

Nasze przedszkole znajduje siê w piêknej, cichej dzielnicy Otwocka, w odleg³o¶ci 2km. od centrum miasta.Mie¶ci siê w wolnostoj±cym, parterowym budynku usytuowanym na przestronnej dzia³ce otoczonej sosnami i zielonym ogrodem "Stumilowym lasem"
Placówka oddana zosta³a do u¿ytku w 1987r. i uroczy¶cie otwarta przez Pani± Halinê Mich, która by³a jej pierwszym dyrektorem. 1.IX.1988 roku stanowisko dyrektora objê³a Pani Hanna Go³êbiowska. W 2001 roku na wniosek Rady Pedagogicznej, rodziców i dzieci przedszkole przyjê³o imiê przyjaciela dzieci - Kubusia Puchatka.
W budynku przedszkola mie¶ci siê 6 du¿ych, przestronnych sal dydaktycznych i sala widowiskowa.
Grono pedagogiczne przedszkola tworz± nauczyciele posiadaj±cy odpowiednie wykszta³cenie i kwalifikacje. Zalet± naszej kadry jest bogate do¶wiadczenie zdobyte w toku wieloletniej pracy z dzieæmi, energia i kreatywno¶æ.
W przedszkolu obowi±zuj± oficjalne programy wychowawczo - dydaktyczne:

• "ABC... program wychowania przedszkolnego XXI wieku" - Anna £ada - Grodzicka
  • Program wychowania przedszkolnego dla dzieci 3-6 letnich - Henryka Czerniawska
  • Dzieciêca matematyka - Edyta Gruszczyk - Kolczyñska
  • Program wychowania przedszkolnego "Z rado¶ci± w ¶wiat"
    - Jadwiga Pytlarczyk
  • Program adaptacyjny

Podstawê programow± wzbogacamy programem muzyczno - ruchowym wg Labana i Orffa po³±czonym z edukacj± teatraln±.
W naszym przedszkolu dziecko ma mo¿liwo¶æ uczestniczenia w nastêpuj±cych zajêciach dodatkowych:

• Jêzyk angielski
  • Rytmika
  • Gimnastyka korekcyjna
  • Taniec
  • Religia

Nasi wychowankowie nie tylko uczestnicz± w zajêciach podczas których rozwijaj± swoje zdolno¶ci i zainteresowania, ale te¿ chêtnie bior± udzia³ w konkursach organizowanych w naszym mie¶cie. Efektem ich zaanga¿owania w przegl±dach muzycznych, plastycznych i teatralnych s± osi±gniêcia w postaci nagród i presti¿owych miejsc przyznawanych przez komisje konkursowe.
Ju¿ od trzech lat nasze przedszkole jest organizatorem miêdzy przedszkolnego konkursu piosenki dzieciêcej "¦piewaj z Kubusiem".
W ci±gu roku szkolnego organizujemy wiele ciekawych imprez: URODZINY KUBUSIA PUCHATKA, ¦LUBOWANIE NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW, ANDRZEJKI, MIKO£AJKI, WIGILIA, BAL KARNAWA£OWY, DZIEÑ BABCI I DZIADKA, DZIEÑ ZIEMI, KONKURS PIOSENKI "¦PIEWAJ Z KUBUSIEM", BAL W OGRODZIE Z OKAZJI DNIA MATKI, FESTYN REKREACYJNO - SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA, ZAKOÑCZENIE ROKU SZKOLNEGO.
Dzieci wyje¿dzaj± na wycieczki miêdzy innymi do kina, teatru, kolorado itp... .
Mimo troskliwej opieki i rodzinnej atmosfery naszym podopiecznym zdarza siê otrzeæ ³ezkê przy rozstaniu z Wami kochani rodzice. Nie martwcie siê jednak o nich - te rozstania mimo i¿ bolesne, s± im potrzebne aby wkroczyæ na drogê samodzielno¶ci i niezale¿no¶ci.

Wykonanie: Pawe³ Winnicki - 2007