STRONA ARCHIWALNA (2007-2016)

O nas

Nasze przedszkole znajduje się w pięknej, cichej dzielnicy Otwocka, w odległości 2km od centrum miasta. Mieści się w wolnostojącym, parterowym budynku usytuowanym na przestronnej działce otoczonej sosnami i zielonym ogrodem "Stumilowym lasem".
Placówka oddana została do użytku w 1987r. i uroczyście otwarta przez Panią Halinę Mich, która była jej pierwszym dyrektorem.
1.IX.1988 roku stanowisko dyrektora objęła Pani Hanna Gołębiowska. W 2001 roku na wniosek Rady Pedagogicznej, rodziców i dzieci przedszkole przyjęło imię przyjaciela dzieci - Kubusia Puchatka.

W budynku przedszkola mieści się 6 dużych, przestronnych sal dydaktycznych. Grono pedagogiczne przedszkola tworzą nauczyciele posiadający odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje. Zaletą naszej kadry jest bogate doświadczenie zdobyte w toku wieloletniej pracy z dziećmi, energia i kreatywność.

W przedszkolu obowiązują oficjalne programy wychowawczo - dydaktyczne:

• „Nasze przedszkole” – program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci Mac edukacja
  • Dziecięca matematyka E. Gruszczyk - Kolczyńska
  • „Adaptacja dziecka w przedszkolu”- program własny nauczyciela

Nauczycielki aby uatrakcyjnić pobyt dzieci w przedszkolu zaproponowały programy własne sprzyjające rozwojowi zdolności i zainteresowań dzieci. Są to programy autorskie nauczycielek z Przedszkola nr 18 im. Kubusia Puchatka w Otwocku;

• Program Teatralny
  • Program muzyczno-ruchowy z uwzg. metod Orffa, Labana , Scherbone
  • Program Kubusiowa akademia zdrowego odżywiania
  • Program Bezpiecznie i zdrowo
  • Dziecięce emocje – mama dziecka 5 letniego
Nasi wychowankowie nie tylko uczestniczą w zajęciach podczas których rozwijają swoje zdolności i zainteresowania, ale też chętnie biorą udział w konkursach organizowanych w naszym mieście. Efektem ich zaangażowania w przeglądach muzycznych, plastycznych i teatralnych są osiągnięcia w postaci nagród i prestiżowych miejsc przyznawanych przez komisje konkursowe.

Już od 10 lat nasze przedszkole jest organizatorem między przedszkolnego konkursu piosenki dziecięcej "Śpiewaj z Kubusiem".
W ciągu roku szkolnego organizujemy wiele ciekawych imprez: URODZINY KUBUSIA PUCHATKA, ŚLUBOWANIE NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW, ANDRZEJKI, MIKOŁAJKI, WIGILIA, BAL KARNAWAŁOWY, DZIEŃ BABCI I DZIADKA, DZIEŃ ZIEMI, KONKURS PIOSENKI "ŚPIEWAJ Z KUBUSIEM", BAL W OGRODZIE Z OKAZJI DNIA MATKI, FESTYN REKREACYJNO - SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA, ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO. Dzieci wyjeżdzają na wycieczki między innymi do kina, teatru, kolorado itp... .

Mimo troskliwej opieki i rodzinnej atmosfery naszym podopiecznym zdarza się otrzeć łezkę przy rozstaniu z Wami kochani rodzice. Nie martwcie się jednak o nich - te rozstania mimo iż bolesne, są im potrzebne aby wkroczyć na drogę samodzielności i niezależności.

Koncepcja pracy przedszkola nr 18 im. Kubusia Puchatka

;
REALIZACJA ORAZ OPIEKA INFORMATYCZNA (2007-2016):
Paweł Winnicki - winnickip@gmail.com