TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Dnia 19 lutego 2010 roku w Przedszkolu nr 18 im Kubusia Puchatka w Otwocku odbył się Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie dla 5 i 6 – latków. Turniej zorganizowała i przeprowadziła Pani Agnieszka Biernacka przy pomocy dzieci z najstarszej grupy. W Turnieju wzieły udział 3 drużyny : znaki informacyjne, znaki ostrzegawcze, znaki zakazu. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, wyjaśniały co oznaczają odpowiednie znaki drogowe. Przerywnikiem konkurencji była piosenaka” Kolorowe Światła” i wiersz o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę w wykonaniu 6 – latków. Następnie była zorganizowana zabawa ruchowa „ Samochody” i „ Autobusy” dla wszystkich dzieci. Na koniec każde dziecko otrzymało kartkę z narysowanymi znakami drogowymi, którą miało pokolorować odpowiednimi kolorami. Turniej służył zapoznaniu dzieci z zasadami bezpieczeństwa drogowego, utrwaleniu znajomości kolorów i ich układu na sygnalizatorze świetlnym. Dzieci były zainteresowane tematyką bezpieczeństwa na drodze, aktywnie odpowiadały na zadawane pytania. Turniej był świetną zabawą integrującą dzieci z różnych grup wiekowych.

Zdjęcia i komentarz
Agnieszka Biernacka