Konkurs Małego Ekologa

22 kwietnia 2010r. w Dniu Ziemi, trzy najstarsze grupy z naszego przedszkola: Kubusie, Króliczki i Kłapouszki wzięły udział w „Konkursie Małego Ekologa”. Każda grupa podzielona na trzy zespoły zdobywała punkty odpowiadając na pytania oraz wykonując zadania dotyczące środowiska przyrodniczego i ekologii. Wszystkie grupy radziły sobie świetnie ze wszystkimi zadaniami, co świadczy o dużej wiedzy dzieci na temat przyrody i świadomości potrzeby dbania o środowisko naturalne. Najbardziej atrakcyjne dla dzieci okazały się zadania, w których mogły działać a nie tylko odpowiadać (segregowanie śmieci do odpowiednich pojemników, „łowienie rybek” za pomocą słomek do napojów oraz nadmuchiwanie balonów w „ekologicznym” kolorze). Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły „ślubowanie ekologiczne”. I wreszcie zasłużony, za pracę i wysiłek słodki upominek dla każdego dziecka… „Jesteśmy przyjaciółmi przyrody!”

Zdjęcia i komentarz
Marta Sobkowicz