INSCENIZACJA WIERSZA JANA BRZECHWY "NA STRAGANIE"

Dnia 24 listopada 2011 roku grupa Tygrysków przedstawiła inscenizację wiersza J. Brzechwy 'Na straganie' dla rodziców. Rodzice licznie przybyli na zaproszone spotkanie. Dzieci wcieliły się w role różnych warzyw i z przejęciem recytowały swoje role.. Tygryski zaśpiewały także dwie piosenki o jesieni 'Już lato odeszło' i 'Złota jesień' oraz zatańczyły taniec 'Jesienna poleczka'. Następnie zaprosili rodziców do wspólnej zabawy z chustą animacyjną. Uśmiechom nie było końca gdy dzieci przebiegały pod chustą, mówiły swoje kolory oraz tańczyli razem z rodzicami w rytm muzyki disco. Na zakończenie zajęć rodzice razem z dziećmi lepiły różne warzywa z kolorowej masy solnej. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek złożony z własnoręcznie wykonanych przez dzieci kruchych ciasteczek w słodkim lukrze. Na twarzach rodziców malowała się duma z występów swoich pociech. Dzieci były także bardzo zadowolone , że mogły zaprezentować swoje umiejętności rodzicom. Było to bardzo miłe spotkanie integrujące rodziców i dzieci.

Zdjęcia i komentarz:
Agnieszka Biernacka