Andrzejki

Stało się już tradycją, że od kilku lat w naszym przedszkolu ostatniego dnia listopada w dzień św. Andrzeja wszyscy spotykamy się na dużej sali ozdobionej w różne rekwizyty. Duża ilość zapalonych świec daje nastrój uroczystości. Spotykamy się tam, by podtrzymywać i kultywować tradycje andrzejkowe, czyli wróżby. P. Teresa Rychlica zmienia się w dobrą wróżkę, która każdemu dziecku przepowie, co go czeka w przyszłości.

Dzieci zapoznają się z przysłowiami związanymi z wróżbami andrzejkowymi i z legendą andrzejkowych wróżb. Pragną poznać, co ich czeka w przyszłości, co pobudza ich wyobraźnię i pomysłowość.

W tym dniu każde dziecko jest szczęśliwe, zaczarowane, nikt nie płacze i nie marudzi. Wszyscy się wesoło bawią, a na koniec każdy otrzymuje od wróżki słodki podarunek.